شاید بتوان مهم ترین بخش این گروه را سیستم های نظارت تصویری نامید. که در این بخش نیز، دوربین بیشترین اهمیت را دارا می باشد. دوربین ها امروزه به کمک پیشرفت چشمگیر تکنولوژی دارای قابلیتهای ویژه ای هستند و کمک شایانی به امر نظارت و امنیت می نمایند.

مهم ترین پیشرفتی که در دوربین ها در سالیان اخیر بوجود آمده قرار گرفتن آنها در یک شبکه گسترده می باشد که اصطلاحا به این نوع از دوربین ها IP Camera می گویند.

با توجه به قرار گیری در یک شبکه امتیازات بزرگی را برای کاربر بوجود می آورد. دسترسی راحت در بستر شبکه ، امکان عیب یابی سریع ، استفاده از نرم افزارهای مدیریت نظارت تصویری تنها بخشی از امتیازات این تکنولوژی در دوربین ها می باشد.

دوربین ها دسته بندی های متنوعی بر اساس قابلیتهای خود دارند ، از جمله این دسته بندی ها می توان به دوربین های سنجش سرعت ، دوربین های پلاک خوان ، دوربین های بیومتریک ، دوربین های حرارتی، دوربین های متحرک و غیره نام برد.

یکی دیگر از کاربری های سیستم های نظارتی استفاده آنها در مراکز و مجتمع های تجاری می باشد که علاوه بر بحث تامین امنیت می تواند کمک شایانی به تحلیل اطلاعات در مورد تجمع مراجعه کنندگان ، چیدمان فروشگاه ها و بسیاری از برنامه ریزی های این مراکز نماید.

متاسفانه در کشور ما طراحی این قبیل پروژه ها کاملا متکی بر تجربه می باشد و نداشتن اطلاعات دقیق از قابلیت ها و تکنولوژی های نوین در این زمینه می تواند بهره وری و استفاده صحیح از این تجهیزات را با مشکلات عدیده ای روبرو نماید و در نهایت باعث اتلاف انرژی و هزینه های سنگین در این زمینه گردد.

 

انتخاب برند مناسب می تواند یکی از ابتدایی ترین تصمیمات و شاید مهم ترین تصمیمات در این زمینه باشد ، شرکت ریتون با دارا بودن نمایندگی فنی از دو برند معتبر دنیا توانسته است قدم های بسیار موثری در طراحی پروژه های نظارت تصویری بر دارد.

  1. IDIS                                   کره جنوبی

  2. VIVOTEK                            تایوان

  3. HIKVISION                          چین

بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی ها در زمینه دوربین ها و NVR ها ، تنوع محصول ، عمر مفید بالا و خدمات مناسب تنها بخشی از ویژگیهای این دو برند می باشد.

شرکت ریتون مفتخر است که با دارا بودن کارشناسان متعهد و توانمند در این زمینه بتواند طراح ، مشاور و مجری پروژه های مهم مشتریان و همکاران گرامی باشد.